Запитання на співбесідах на позицію QA Manual Engineer: Стаття з блогу IT-школи Hillel

Ми з колегами часом жартуємо, що я знаю про Back-end нашого сервісу більше, ніж Lead Front-end. А враховуючи те, скільки сьогодні кандидатів подаються на одну вакансію (особливо якщо це перша робота), QA — точно не найлегший шлях увійти в IT. Мені пощастило потрапити на практику, де старші колеги просвітили, що є такі речі, як Perl, Bash, що можна гнучко все використовувати й комбінувати.

  • Безумовно, будь-який QA інженер першочергово повинен знати, з чим він взагалі має справу.
  • З одного боку, коли шукаєте інформацію самостійно, вона краще вкладається в голові (принаймні мені).
  • Іноді завдання слід вирішувати максимально швидко, а це може спричинити складнощі у повільних людей.
  • Це пов’язано з тим, що багато інструкцій до обладнання або програмного забезпечення можуть бути іноземною мовою.
  • А ще розбиратися в основних видах та методах тестування.
  • Автотестування підходить, коли тести повторюються неодноразово або для перевірки функції програми потрібно використовувати великі обсяги даних.

Це може не тільки зекономити вам гроші, а й пришвидшити навчання. Якось я наймав людину, яка досить посередньо знала теорію тестування, на «четвірочку» розумілася на мережах і технічній частині. Відповідно мені не потрібно розповідати їй, що таке інвентаризація, баланс підприємства абощо. Значно простіше допомогти новачку в ІТ вивчити тест-кейси, ніж переповідати економічну теорію з першого курсу університету. Я багато років працював у банках — будував кар’єру (одна з моїх вищих освіт — фінансова). Та одного дня мені все набридло і я зрозумів, що в банку більше працювати не хочу.

Вивчення UI/UX дизайну

Бо якщо сайт чи програму не поламає тестувальник, то їх обов’язково поламає користувач. Будь-яка організація, яка залучена у процес забезпечення якості, постійно навчається. Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту. Незважаючи на високу конкуренцію за місце тестувальника, кількість вакансій залишається однією з найбільших на ринку праці в IT. Перегляньте популярні ресурси з працевлаштування в IT і ви самі в цьому переконаєтеся.

Крім того, коли я шукаю фахівця в команду, мені завжди цікаво чути від людини запитання. Це не має виглядати так, ніби кандидат стоїть на воротах, а я б’ю пенальті. На ринку багато охочих, і всі у плюс-мінус схожих умовах. З того часу я не готувався до співбесід, сидячи й повторюючи усе вечорами, а просто йшов з тим набором знань, які збирався «продавати» роботодавцю. Після випуску продукт використовується роками чи навіть десятиліттями.

«Люблю запитувати, що відбувається, коли користувач набирає в браузері Facebook.com»: топ запитань на співбесіді QA Engineer

А ось як пройти співбесіду на QA Engineer можна подивитися на прикладі, щоб дізнатись, що потрібно знати тестеру та до яких саме питань готуватись. Тест-план — це документ, який описує всі роботи, які виконуватиме команда тестування на проєкті. Він містить ризики, перелік необхідних ресурсів, порядок, опис різних процесів тестування. Альфа-тестування часто використовується для готового програмного забезпечення як форма внутрішнього приймального тестування. Спрямоване на перевірку успішної інсталяції та налаштування, а також оновлення або видалення програмного забезпечення. SDLC (життєвий цикл розробки програмного забезпечення) визначає всі стандартні фази, які беруть участь у процесі розробки програмного забезпечення.

що має знати middle manual QA

Уважне вивчення цих речей допоможе вам передбачити фокус вашої співбесіди. Мета — зрозуміти, наскільки добре претендент знайомий з усіма концепціями в розробці ПЗ і в тестуванні зокрема. Щоб стати QA, потрібно розуміти цикл розробки ПЗ, вивчити теорію і основні інструменти тестування. Після успішного проходження тестування наші студенти зараховуються на програму і починають навчання. Кожен студент отримує підготовчі теоретичні матеріали з верстки і Javascript. Кожному треба буде пройти першу теоретичну задачу, для переходу до практики на конкретних прикладах.

Робиш ДЗ, отримуєш фідбек від ментора

Також портфоліо з реальним проєктом та сертифікат, який свідчить про успішне закінчення курсу. Цей документ разом з вашим портфоліо з проєктів стане важливим фактором при працевлаштуванні. Почати можна з інтернет-ресурсів та відео з різних конференцій, після чого можна переходити на подкасти й блоги.

що має знати middle manual QA

Баг-репорт — це технічний документ, який описує ситуацію чи послідовність дій, що призвела до некоректної роботи об’єкта тестування. Check List — це перелік, що містить низку необхідних вакансія Middle Manual QA перевірок під час тестування програмного продукту. Black Box тестування, як функціональне, і нефункціональне, передбачає знання внутрішнього пристрою компонента чи системи.

Що має знати та вміти

Але немає недоречних запитань — краще, щоб вони були, ніж залишилися нез’ясовані моменти. Тому, тим, хто починає свій шлях, рекомендую, крім вивчення теорії в конкретному ІТ-напрямі прокачувати свої навички, беручи участь в різних ІТ-заходах, конференціях та хакатонах. А також рекомендую набратись сміливості і подаватись на вакансії для Trainee QA — так у вас з’явиться можливість вчити теорію і застосовувати її на практиці.

Більшість керівників не розуміють, якого рівня фахівець їм потрібен, тому нерідко трапляється така ситуація, коли сисадмін займається на роботі не своєю справою. Також системний адміністратор постійно стежить за тим, щоб організаційна техніка та комплектуючі були в належному стані. Крім того, часто цей спеціаліст займається закупками програмного та апаратного забезпечення, а ще займається тим, що часто прокладає дроти, заправляє принтери, займається інвентаризацією та списанням обладнання. Виходячи зі свого досвіду можу сказати, що знання про типи баз даних, про види команд і вміння написати будь-який запит на листочку — цього вистачить з головою. Робота і обов’язки frontend і backend девелоперів найчастіше розділені, але іноді виникає необхідність у програміста вирішувати проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтської частини. Досить часто можна зустріти фахівців, які можуть поєднувати frontend і backend, вони абсолютно впевнено себе почувають як з однієї так і з іншої точки зору.

На етапі Test case development спеціаліст пише тест-сценарії, за якими тестуватиме функціонал, де треба вже знання техніки тест-дизайну, розуміння тестування API та бази даних. На етапі Test Environment setup тестувальник повинен встановити всі необхідні програми для тестування. Це може бути — Postman, SQL management studio, Swagger, Test case execution tools та інше.

Основні вимоги компаній до резюме кандидатів — структурованість, релевантність (відповідність технічних навичок вимогам вакансії), правдивість і грамотність. Також Junior Ruby Developer має базово знати типи й конструкції мови програмування та ООП, реляційні бази даних і SQL. Junior JavaScript Developer має знати синтаксис JavaScript, базові концепції ООП, алгоритми й структури даних, основні шаблони проєктування.

Якщо ви хочете досягти успіху в цій сфері, важливе значення має дизайн-мислення. Потрібно не просто визначати проблеми, https://wizardsdev.com/ а й уміти їх вирішувати, генеруючи нові ідеї. Йдеться не лише про цифрові продукти, а й, наприклад, побутову техніку.