Jak płacić telefonem zbliżeniowo w PKO BP?

Jeszcze całkiem niedawno bank
przekonywał zresztą użytkowników IKO, że portfel nie będzie już im potrzebny,
bo za zakupy będą mogli płacić wyłącznie telefonem. Mobilne płatności zbliżeniowe w PKO BP mają działać offline. W
ramach karty będzie dostępna pewna pula operacji, którą można wykonać bez połączenia z
internetem.

Nie trzeba ani uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć włączonego dostępu do Internetu. Nie musisz mieć także karty debetowej do konta, aby płacić zbliżeniowo BLIK-iem. Trudno jednoznacznie ocenić,
czy brak możliwości zmówienia wirtualnej karty w ramach IKO rozmowy fomc listopadowe stoczenie to wada czy zaleta. Bank przekonuje, że i tak większość jego aktywnych klientów ma i tak zwykłe
karty debetowe. Ponadto taki plastik przyda się, gdy klient wyjedzie za
granicę, bo nie wszędzie jest wystarczająco rozbudowana infrastruktura
zbliżeniowa.

Wystarczy, że wyświetlisz kod lub czek BLIK w aplikacji IKO i wpiszesz go na terminalu płatniczym, na stronie internetowej, w bankomacie itp. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. szef estońskiego banku centralnego apeluje o elastyczność Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Płacisz telefonem albo BLIKIEM, gdy nie masz przy sobie karty.

 • Aby móc płacić zbliżeniowo za pomocą IKO, uruchom funkcję NFC w swoim telefonie.
 • Bez wprowadzania PIN-u możesz zrobić zakupy poniżej 100 zł.
 • Płatności HCE będą dostępne dla posiadaczy telefonów z Androidem,
  a za jakiś będą z nich mogli korzystać także użytkownicy aparatów z systemem
  Windows.
 • Polski sektor bankowy wyrasta więc na pioniera nowoczesnych
  metod płatności.

Coraz więcej Polaków korzysta z wygodnych płatności zbliżeniowych i to nie tylko za pomocą kart płatniczych. W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost płatności bezstykowych również telefonami. Posiadasz konto w banku PKO BP i korzystasz z aplikacji IKO? W takim razie sprawdź, jak płacić telefonem zbliżeniowo dzięki PKO BP. W ciągu 30 sekund od zalogowania się do aplikacji IKO kodem PIN można płacić zbliżeniowo telefonem bez potrzeby autoryzacji operacji – wystarczy przyłożyć smartfona do terminala. Możemy też zapłacić telefonem bez logowania do aplikacji.

Pod nazwą BLIK kryje się polski system płatności mobilnych, dzięki któremu przy użyciu jedynie swojego smartfona możesz m.in. Płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Klienci banku PKO BP mogą korzystać z BLIK-a od 2015 roku w ramach aplikacji mobilnej IKO. Udostępniona w niej została opinie o tradeallcrypto, czyli wszystko co musisz wiedzieć też dodatkowa funkcja – płatność BLIKiem zbliżeniowa, którą można realizować w terminalach sklepowych za pomocą telefonu, bez konieczności uruchamiania aplikacji. Do korzystania z płatności zbliżeniowych potrzebny będzie nam system Android minimum w wersji 4.4, a także funkcja NFC w telefonie.

Jak włączyć płatności zbliżeniowe BLIK?

Polski sektor bankowy wyrasta więc na pioniera nowoczesnych
metod płatności. Pod tym względem jesteśmy niewątpliwie ewenementem na skalę
światową. Kradzież telefonu pozbawia Cię również dostępu do karty płatniczej.

 • Aplikacja mobilna IKO oraz serwis internetowy iPKO stanowią usługę bankowości elektronicznej.
 • Gdy wartość zakupów nie przekracza 50 zł, wystarczy raz przyłożyć telefon do terminala.
 • Dodatkowo wciąż niewielka część starszych terminali w Polsce ma
  problem z prawidłową obsługą zbliżeniowych płatności mobilnych (szacuje się, że
  około 10 proc.).
 • Jeśli natomiast my chcemy być pewni, że rozmawiamy z pracownikiem banku to możemy się rozłączyć i zadzwonić na daną infolinię, gdzie potwierdzimy autentyczność przedstawionej historii.

Klient będzie mógł z poziomu aplikacji
IKO zablokować kartę na określony czas. Może to okazać się przydatne na
przykład w sytuacji, gdy plastik gdzieś się zawieruszy. Lub gdy wchodząc na
trening, będzie chciał zostawić portfel z kartą w szafce z ubraniami. W ramach
IKO pojawią się też znane z bankowości dla juniorów skarbonki – klient będzie
mógł z poziomu aplikacji zakładać subkonta na cele oszczędnościowe. Gdy wyjeżdżamy za granicę sporadycznie i na dodatek do kraju, gdzie płatności zbliżeniowe są już powszechne (np. Czechy, Słowacja czy Włochy), karta nie musi być nam potrzebna.

Tani sposób na płatności za granicą 📱

Aby móc płacić telefonem, nasz smartfon musi być wyposażony w system NFC lub HCE. To w uproszczeniu technologia umożliwiająca bezprzewodowe przesyłanie danych na odległość do 20 centymetrów. Za granicą najkorzystniej jest płacić za pomocą karty wielowalutowej. Załóż konto wielowalutowe Wise i zyskaj kartę, dzięki której możesz płacić w ponad 50 walutach na całym świecie po korzystnym kursie wymiany. Eksperci PKO Banku Polskiego mówią o tym jak bezpiecznie korzystać z karty oraz poznać sposoby zapobiegania potencjalnym zagrożeniom. Wybierz metodę płatności Płacę z iPKO formę płatności, aby nie uzupełniać danych transakcji.

BLIK

Wystarczy kliknąć ikonę falki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać przycisk „Szybka płatność” i podać PIN. Aby móc korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem w banku Pekao, wystarczy je włączyć w aplikacji PeoPay. Bank Pekao daje też możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay i BLIK. Noszenie kart płatniczych lub gotówki przy sobie jest zmorą wielu osób, bojących się m.in.

Jakie karty mogę dodać do Apple Pay?

Przede wszystkim do każdej transakcji powyżej 50 złotych konieczne będzie wpisanie PIN-u na czytniku kart lub też w aplikacji. Ponadto można uruchomić opcję, która sprawi, że potwierdzenie PIN-em będzie konieczne przy każdej transakcji z użyciem telefonu. Aplikacją IKO możesz płacić zagranicą za pośrednictwem płatności zbliżeniowych telefonem. Tak, w PKO można płacić zbliżeniowo telefonem, posiadając sprzęt wyposażony w technologię NFZ, odpowiedni system operacyjny i zainstalowaną aplikację IKO. W Alior Bank można płacić po dodaniu karty do aplikacji Wallet (Apple) lub Google Pay. Bank umożliwia również płatności zbliżeniowe za pomocą BLIKA.

Płatności zbliżeniowe za pośrednictwem aplikacji IKO są bezpłatne. Obecnie około 8 milionów użytkowników co roku korzysta z porównywarki Monito oraz naszych recenzji i poradników. Nasze rekomendacje są poparte milionami danych i dziesiątkami testów eksperckich. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zawsze podejmujesz najlepsze decyzje. Podczas płatności BLIKIEM generowany jest sześciocyfrowy kod, ważny tylko przez 2 minuty. Z Apple Pay można korzystać również za pomocą iPadów oraz Smartwatchów firmy Apple.

Jeśli nie chcesz za każdym razem odblokowywać telefonu, możesz wybrać w ustawieniach odpowiednie rozwiązania. Telefon, który mamy zawsze przy sobie, uratuje nas przed brakiem gotówki czy karty – mówi Katarzyna Kowalska, doradca z Oddziału 6 PKO Banku Polskiego w Warszawie. –Wystarczy, że zainstalowaliśmy aplikację IKO – reszta zrobi się sama. Oczywiście również taka płatność ograniczona jest limitem transakcji zbliżeniowych – bez podawania PIN-u obecnie wynosi ona obecnie 100 zł.

Czy można tę samą kartę dodać do różnych urządzeń Apple?

Gdy wartość zakupów nie przekracza 50 zł, wystarczy raz przyłożyć telefon do terminala. Jeśli jest ona wyższa niż 50 zł, a aplikacja IKO nie będzie włączona, w telefonie pojawi się prośba o wpisanie PIN-u do aplikacji IKO oraz ponowne przyłożenie telefonu do terminala. W przypadku płatności kartą – zasady rozliczeń zależą od rodzaju karty. Jeśli wszystkie płatności w terminalach POS robimy w kraju i właściwie nie wyjeżdżamy za granicę, to poradzimy sobie bez karty debetowej.